چگونه می توانیم یک ویدئو در قسمت IGTV اینستاگرام آپلود کنیم؟

در مقاله قبلی با عنوان منظور از IGTV در اپلیکیشن اینستاگرام چیست؟ به معرفی مفهوم IGTV و تمام قابلیت های آن پرداخته ایم. شاید شما تصور کنید که با به روی کار آمدن این قابلیت دیگر تمام مشکلات مربوط به این ویدئوهای کوتاه مدت بر طرف شده است و دیگر هیچ چیزی جز مزایا باقی نخواهد ماند. اما باید خدمتتان عرض کنیم که هر چیزی در این دنیا خرید فالوور اینستاگرام در کنار خوبی هایی که دارد، معایبی نیز می تواند داشته باشد. شاید بگویید ایرادی ندارد، حتی اگر IGTV معایبی نیز داشته باشد، باز هم تمایل دارید تا سریع تر یاد بگیرید که چگونه می توان یک ویدئو در IGTV آپلود کرد. بنابراین اجازه بدهید که در کنار عنوان کردن مزایای IGTV به بیان معایب آن نیز بپردازیم و در نهایت نحوه ساخت یک ویدئو در این قسمت را به شما آموزش دهیم. لطفا تا پایان این مطلب ما را همراهی نمایید.

آیا IGTV  مزایایی دارد؟ آن مزایا چیستند؟

بله! اگر IGTV مزیت های زیادی نداشت، مسلما اینستاگرام آن را به عنوان یک قابلیت جدید در آپدیت جدیدش به کل جهان معرفی نمی کرد. بیایید تا با هم ببینیم مزایای IGTV چه می باشند. این مزایا عبارت اند از:

1- اگر به ویدئوهای یک دقیقه ای در اینستاگرام نگاه کنید، سریعا به عیب آن ها پی خواهید برد. این ویدئوها قابل کنترل و پشتیبانی نیستند. از جمله مزایای بسیار خوب IGTV ها این است که می توان ویدئوهای موجود در این قسمت را کاملا راحت کنترل کرد. به عنوان مثال می توان ویدئو را در نقطه دلخواه ثابت کرد یا حتی عقب و جلو برد و دیگر لازم نیست که چند بار ویدئو را از ابتدا تا انتها تماشا کنیم.

2- از جمله مزایای دیگر IGTV ها این است که این گونه ویدئوهای طولانی خرید فالوور ارزان نیز در بین سایر پست ها به نمایش در خواهند آمد. زمانی که پستی به شکل IGTV باشد، با مشاهده آیکون IGTV که یک عدد تلویزیون است، و در سمت چپ و روی ویدئو قرار دارد، متوجه خواهید شد که این یک ویدئو طولانی است و پس از مشاهده چند ثانیه از آن می توانید برای مشاهده ادامه آن روی گزینه KEEP ضربه بزنید و مابقی ویدئو را به صورت یک کانال تلویزیونی مشاهده نمایید.

3- یکی دیگر از مزایای IGTV این است که توسط نرم افزار اینستاگرام قابل نمایش است و نیازمند نصب یک اپلیکیشن مجزا نخواهد بود.

4- قابلیت نمایش IGTV ها در استوری وجود دارد، به این صورت که فرد می تواند با کشیدن به سمت بالای صفحه استوری به بخش IGTV آن ویدئو برود.

آیا IGTV ها معایبی هم دارند؟ آن معایب چیستند؟

1- از جمله معایب IGTV ها این است که این ویدئو ها اطلاعاتی در اختیار ما قرار نیم دهند و نمی توان اطلاعات مربوط به آن ها را از طریق insight مورد بررسی قرار داد. در واقع دیگر شما متوجه نخواهید شد که چه کسانی از اکسپلور به ویدئو شما دست پیدا کرده اند یا اینکه چه کسانی از طریق هشتگ ها پیج شما را پیدا کرده اند. بنابراین نمی توانید ویدئو را آنالیز نمایید.

2- همچنین نمی توان آمار دقیقی از میزان بازدید ویدئو در IGTV به دست آورد. در واقع مشخص نمی شود چقدر و یا چه زمانی از ویدئو مورد مشاهده قرار گرفته است.

چگونه IGTV بسازیم؟

برای ساختن IGTV ابتدا باید به قسمت پروفایل  خودتان وارد شوید. پس از ورود به قسمت پروفایلتان بر روی گزینه IGTV ضربه بزنید. پس از باز شدن صفحه جدید گزینه create channel را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه قادر خواهید بود تا عکس پروفایل خود را مشاهده نمایید. با مشاهده عکس پروفایل خودتان، پروفایل خود را انتخاب کنید و سپس روی گزینه به اضافه در سمت راست صفحه بزنید. سپس از بین ویدئوهای موجود در گالری خود، IGTV  مورد نظر را انتخاب کرده و سپس آن را آپلود نمایید.

نتیجه گیری

IGTV ها هنوز هم زیر و بم های بسیار زیادی دارند که به همین مقاله خلاصه نخواهد شد. بهتر است برای آشنایی بیشتر با خرید فالوور ایرانی امکانات این قابلیت با ما همراه باشید و مقالات دیگر ما را نیز مورد مطالعه قرار دهید. در مقالات بعدی به بررسی نحوه ذخیره سازی و استفاده از IGTV ها پرداخته و اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار شما خواهیم گذاشت.